Projekt został wykonany w oparciu o framework Cs-Cart w wersji 4.3 i wizualizację zaprojektowaną zgodnie ze standardami RWD.
Kluczowymi elementami systemu jest szyty na miarę system podatkowy – uwzględniający podatki akcyzowe zależące od miejsca prowadzenia działalności przez kupującego, formy prowadzenia tej działalności. System podatkowy stworzony w ramach systemu Ecommerce jest podstawą do rozliczania się firmy Flavouart z włoskim fiskusem.
System korzysta z systemu opcji i wariantów produktu – dzięki czemu klient na karcie produktu może skomponować produkt o dowolnym smaku, pojemności oraz zawartości nikotyny.
fl-a

fl-b

Dużym wyzwaniem było też połączenie sklepu z istniejącym systemem klasy ERP. Dane przenoszą się w locie, a komunikacja jest dwukierunkowa. Dzięki temu proces obsługi klienta i zarządzania magazynem oraz księgowość odbywa się w bezpiecznym środowisku ERP. Po przetworzeniu danych klient otrzymuje niezbędną informację o statusie wysyłki, płatnościach, limicie kredytowym.

 

Dodatkowo system został zintegrowany z pięcioma włoskimi przewoźnikami oraz istniejącymi na włoskim rynku systemami płatności.